24 مهر

بیت کوین تا به حال بی عیب ترین نظام مالی بوده که نسل حاضر دیده است. برخی از روش هایی که استخراج کنندگان برای استخراج این ارز انجام می دهند بسیار غیرمتعارف است. این روش ها گاهی زیرکانه و گاهی دیوانه وار هستند. در اینجا هفت مورد از عجیب ترین روش های استخراج بیت کوین را برای شما معرفی می کنیم.

امکان استخراج بیت کوین به روش های بسیار
استخراج، به عمل قرار دادن تراکنش های بیت کوین در یک بلاک تازه ایجاد شده و انتشار آن در شبکه گویند. به منظور ایجاد بلاک بعدی، استخراج کنندگان باید یک مسئله ریاضی که پاسخ آن عددی از 0 تا 4,294,967,296 است را محاسبه کنند. در ازای انجام این وظیفه، استخراج کنندگان کارمزد انجام تراکنش ها و به علاوه پاداش ایجاد یک بلاک جدید که در حال حاضر 12.5 عدد بیت کوین است را دریافت می کنند. این پاداش در سال 2020 نصف می شود و به 6.25 بیت کوین خواهد رسید.

پاداش استخراج یک بلاک با قیمت فعلی 130000 دلار است. از این رو جای تعجبی نیست که بسیاری از استخراج کنندگان برای حل مسئله ریاضی که به آنها توان ایجاد بلاک جدید را می دهد، شتاب کنند. استخراج بیت کوین به نوعی یک مسابقه زور بازو است. این پردازش را تا حد امکان منطقی انجام دهید و به دنبال افزایش قدرت هش خود (تعداد محاسباتی که دستگاه های شما می تواند در یک ثانیه انجام دهد) باشید. در عین حال هزینه های ثابت مانند هزینه برق را کاهش دهید. همانطور که در مثال های زیر نشان داده شده، همه استخراج کنندگان صرف کسب درآمد این کار را انجام نمی دهند، بعضی علاقمندند تا یک سری محدودیت ها را چه فیزیکی و چه عملی تحت فشار قرار دهند.

روش 1: با استفاده از دود
“سوزاندن را متوقف و سود کردن را شروع کنید.” این شعار آپ استریم دیتا است که مراکز سیار استخراج را فراهم می کند. آنها می توانند در تاسیسات شرکت نفت نصب شده و از خروج گازها استفاده کنند. آنها می توانند درآمدی 15 برابر بیشتر از قیمت بازار نفت را ارائه دهند و بیت کوین پاک تر و سبز تری را از آنچه که رسانه های اجتماعی اظهار کردند، تولید کند.

آپ استریم در 19 جولای 2019 در توییتر نوشت:

Ohmm® Mini، جدیدترین محصول استخراج بیت کوین را معرفی میکنیم! این مرکز داده طوری طراحی شده که برای هر نوع چاه نفت یا گاز کاملا مناسب است.

روش 2: با استفاده از کامپیوتر طراحی شده برای ماه
کامپیوتر راهنمای آپولو (AGC) در سال 1960 برای هدایت یک موشک آمریکایی به سمت ماه ساخته شد. این کامپیوتر امتحان خود را با موفقیت کامل پس داد، اما در دنیای پیشرفته امروز دیگر از کامپیوتر های 16 بیتی برای این کار استفاده نمی کنند. این موضوع باعث شد تا شخصی جهت استخراج بیت کوین با استفاده از کامپیوتر راهنمای آپولو دست به کار شود. با این حال او بیان می کند، این کامپیوتر آنقدر کُند است که یک میلیون برابر عمر جهان طول می کشد تا بتواند بطور موفقیت آمیز یک بلاک بیت کوین را استخراج کند.”

روش 3: با استفاده از کاغذ و قلم
همان فردی که سعی کرد با استفاده از کامپیوتر آپولو اقدام به عمل استخراج کند، سعی کرد این کار را با استفاده از حل معادلات ریاضی با دست خود انجام دهد. اگر چه این روش از نظر فنی جوابگو بود، اما کِن شریف نتیجه گرفت که “انجام یک بار از الگوریتم آن 16 دقیقه و 45 ثانیه طول می کشد که با قدرت 0.67 هش در روز کار می کند.” در مقایسه، کامپیوتر راهنمای آپولو توانست هر هش را در هر 10.3 ثانیه انجام دهد. با این حال به عنوان یک روش اثبات مفهوم، استخراج دستی بسیار عالی است.

روش 4 – با استفاده از راکتور هسته ای
هیچ کس یک راکتور هسته ای را با مقصود استخراج بیت کوین نساخته است و اگر کسی این کار را انجام می داد، احتمالا قادر به حمله 51 درصدی به شبکه بود. تنها یک نیروگاه تک راکتور می تواند 5.1TWh را به صورت سالانه تولید کند که برابر با 10 درصد مصرف سالانه شبکه بیت کوین است. به دلیل قدرت زیاد راکتورهای اتمی، آنها با یک مشکل غیرعادی مواجه می شوند: آنها در واقع انرژی بیش از نیازی را تولید می کنند. همانطور که پیش از این گزارش شده است، “متوقف شدن این کار باعث ذخیره سوخت نمی شود، در عوض جلوی هدر رفتن انرژی گرفته خواهد شد.” شما برای بیت کوین همیشه به دنبال استفاده از انرژی های اضافه خواهید بود.

روش 5 – استخراج در مساجد
احتمالا مساجد مکانی عجیب برای استخراج بیت کوین به نظر برسند اما وقتی به مساجد سوبسید رایگان برق تعلق گیرد، آنها به جذاب ترین مکان برای استخراج بیت کوین در جهان تبدیل خواهند شد. ایران تنها کشوری نیست که کارآفرینان آن به چنین روشی برای استخراج روی آورده اند، بلکه در روسیه و در یک کلیسا این فعالیت نیز مشاهده شده است.

روش 6 – پرورش گوجه فرنگی
همه می دانند که استخراج ارز رمزنگاری گرما تولید می کند. برخی از کارآفرینان فردی راه هایی را برای بهره وری از این گرما کشف کرده اند. برای مثال، در سال 2018 کامیل بریچا از گرمای اضافی حاصل از استخراج برای پرورش گوجه فرنگی در گلخانه استفاده کرد.

کامیل بریچا در 10 مارس 2018 در توییتر نوشت:

چه کسی تصور می کند که استخراج ارزهای رمزنگاری و کشاورزی بتوانند با یکدیگر همکاری کنند؟ اولین گروه گوجه فرنگی های رمزنگاری آماده برداشت هستند. ما از گرمای اضافی حاصل از استخراج برای پرورش گوجه فرنگی گلخانه ای استفاده کردیم و این کار مثمر به ثمر واقع شد.

روش 7 – گرمایش خانه
مدیریت گرمای حاصل از استخراج برای گرمایش خانه یکی از فرآورده های اولیه استخراج بیت کوین است. هر چه آب و هوا سرد تر باشد، شما بیشتر قدردان حرارت دستگاه های خود در زمستان خواهید بود. در سیبری، استخراج کنندگان یک سیستم گرمایش از کف را با استفاده از گرمای حاصل از استخراج برای خانه خود درست کرده اند که اتفاقا گرمای خوبی را تولید می کند.

تعجبی ندارد که بیت کوین به عنوان یک پول آزاد، مردم آزاد اندیش را به خود جذب کند. ایده های خارج از محدودیت این افراد می تواند تکنیک های متعددی را برای استخراج و روش های بهینه تر طراحی کند. انتظار می رود گسترش استخراج، راه حل های هوشمندانه تری که منجر به قدرت هش بیشتر، هزینه کمتر و در عین حال کاهش تاثیرات زیست محیطی بیت کوین شود را به وجود آورد.

دیدگاه بگذارید

20 − 15 =