08 مرداد

قیمت بیت کوین ساعاتی پیش از مرز ۱۱,۰۰۰ دلار عبور کرد و توانست تا محدوده ۱۱,۳۰۰ دلاری نیز پیش برود. این در حالی است که افزایش حجم معاملات نشان می‌دهد که خریداران در بازار به‌دنبال افزایش بیشتر قیمت و رساندن آن به سطوح بالاتر هستند.

به گزارش کوین تگلراف، طی شش ساعت گذشته و پس از افزایش شدید در حجم معاملات، قیمت بیت کوین توانست از مرز ۱۱,۰۰۰ دلار عبور کند. طی این جهش قیمتی، هر واحد بیت کوین تا ۱۱,۳۹۴ دلار نیز معامله شد. تا به اینجا این رقم بیشترین قیمت ثبت‌شده برای بیت کوین در سال ۲۰۲۰ است.

در زمان نگارش این خبر نیز بیت کوین در محدوده ۱۱,۰۰۰ دلاری معامله می‌شود. این در حالی است که چند ساعت قبل، حجم معاملات در تایم فریم یک ساعته همچنان رو به افزایش بود. این مسئله می‌تواند در نهایت موجب شود که بار دیگر قیمت بیت کوین برای رسیدن به ۱۱,۳۰۰ دلار خیز بردارد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۱۰,۰۰۰ دلار، حجم سرمایه‌های ورودی به صرافی‌ها نیز با جهش همراه بود. تحلیل‌گران بلومبرگ هم معتقدند که قیمت بیت کوین امسال (میلادی) به بیش از ۱۲,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

قیمت اتر هم تا ۳۳۳.۵۲ دلار صعود کرد که اوج قیمتش در جهش قبلی بود. درحال‌حاضر ارز شماره دو بازار در محدوده‌ای زیر ۳۳۰ دلار معامله می‌شود.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۳۲۶میلیارد دلار برآورد شده است و بیت کوین سهمی ۶۳.۱ درصدی از این بازار را در اختیار دارد.

دیدگاه بگذارید